Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Závěr první ligy zastihl táborské atlety ve formě

Stadion oddílu ASK Slavia Praha hostil čtvrté kolo I. atletické ligy mužů a žen, které se uskutečnilo v sobotu 24. srpna v Praze. Atleti z Tábora udrželi účast v první lize i pro příští sezónu. Kvalitní výkon předvedl Roman Flaška. Ženy ovládly oštěp a cenné body vybojovaly v dálce a trojskoku.

Atletická I. liga mužů a žen. Soutěž, která má čtyři kola a každý oddíl může do každého nominovat nejvíce čtyřiadvacet závodníků. Za dosažená umístění v jednotlivých disciplínách se sbírají body. Za první místo jedenáct bodů, až po jeden bod za desáté. Celkový součet pak určuje vítěze ligy, který jde do baráže o extraligu a poslední tým, který sestupuje do II. ligy.

Z táborských mužů se nejvíce předvedl Roman Flaška. V Praze zakleknul do bloků své hlavní trati, tedy hladké čtyřstovky. Osmý muž z republikového šampionátu mužů a žen doběhl do cíle v čase 48.47s a obsadil druhé místo. Lepší byl pouze úřadující mistr republiky na této trati a účastník světového šampionátu v Moskvě Jan Tesař, který vyhrál časem 48.41s. „Blíží se konec sezóny a neběhám tak rychle, jak bych chtěl, ale mám celkem náročnou práci a ve výsledku jsme s výkonem spokojený,“ zhodnotil svůj výkon pětadvacetiletý čtvrtkař Flaška, který se momentálně připravuje v Praze.

Ženy se blýskly ve více sektorech

Sarh Leidel nenalezla v oštěpařském sektoru přemožitelku. Její nejdelší pokus měřil 44.53m. Další cenné body za druhé místo v trojskoku vybojovala třicetiletá Zdeňka Pražáková za výkon 11.90m. „Přidat v tréninku, to už snad ani nemůžu, ale nějak to nejde. Druhé místo jsou ale body pro tým,“ řekla rozporuplně po závodě svěřenkyně jihočeské trojskokanské legendy Jiřího Smetany Pražáková.

V konkurenci ženské kategorie obstála ještě juniorka Denisa Chládková. V písku sektoru dálky zanechala stopu ve vzdálenosti 5.67m. Osmnáctiletá táborská rodačka se dokázala poprat s vleklými zdravotními problémy kolen a v letošním roce opět ukazuje svou dávku talentu. Bronzová medailistka z dálky z letošního republikového mistrovství dorostu a juniorů Chládková byla po závodě spokojená a hlavně ráda za navrácení ztracené formy a zdraví.

I. liga bude v Táboře i v příští sezóně

Šéf táborské atletiky David Bor zhodnotil výkony v oddílové soutěži takto: „Myslým, že družstva si vedla dobře. Zachovat prvoligovou příslušnost pro příští sezónu bylo pro Tábor důležité a to se povedlo. Muži navíc v první sezóně po postupu z druhé ligy dokázali udržet krok s lepšími oddíly.“ Červeno černé barvy žen obsadily v konečném zúčtování čtvrté místo. Družstvo muži obsadilo celkově pátou příčku.

Vojtěch Novotný
Od malička jsem měl úplně jiné sny, než psát články a studovat obor Autorská žurnalistika. Občas se ale stává, že se život zapomene zeptat. Sny, až na jeden, už nesním. To, že v letním semestru 2014 píšu do domácí rubriky pro Generaci20, je taková malá výhra. Ve volném čase nejraději spím a sním o svých snech.