Zadejte hledaný název
Magazín studentů Vyšší odborné školy publicistiky

Sedmnáct tisíc fanoušků zalila vlna hokejové extáze

Šesté finále Kontinentální hokejové ligy (KHL) opět sledovala našlapaná O2 Arena. Kanaďan Oystrick ve službách pražského celku št´astným gólem vynutil pokračování série, tedy sedmý rozhodující zápas mezi Lvem Praha a Metallurgem Magnitogorsk, jehož vítěz zvedne nad hlavu Gagrinův pohár.

„Góóól,“ řve mi do ucha fanoušek sedící na vedlejším sedadle. Zaplněná O2 Arena se dostává po chvilkách beznaděje opět do varu. Finský obránce ve službách Lva Mikko Mäenpää vyrovnává v osmapadesáté minutě na 4:4. Jedenatřicetiletý hráč rozhodl střelou z mezikruží o tom, že zápas půjde do prodloužení. „Kdo neskáče, není Lev,“ skanduje celý stadion.

Lev začíná sedmnáctiminutové prodloužení hrající se na náhlou smrt opatrněji. Magnitogorsk je nebezpečnější a připisuje si i první vážnější akci před bránou Peteriho Vehanena. „My chceme gól,“ skanduje bezmála sedmnáct tisíc fanoušků v O2 Aréně. Po pravici mi sedí bláznivý Čech, který by mohl být trenérem národního týmu. „Dávej mu to tam přesnějc,“ huláká potencionální lodivod a divoce gestikuluje zhruba z dvacáté řady.

„Čum Zackrisson,“ upozorňuje svého značně opojeného kolegu. Ten třímá v ruce kelímek s tekutinou barvy zázvorové limonády a oči má přilepené na švédském útočníkovi Lva. Sedmadvacetiletý Švéd stále proniká sám. S pukem na holi bruslí přes půlící čáru. Navádí si kotouč na pravou stranu a snaží se vyhnout obránci. Již je v útočné třetině. „Metallurg,“ slyším zleva od fanouška z Ruska.

Zackrisson střílí! Brankáři Metlyukovi prochází kotouč mezi tělem a rukou. Poskakuje na brankové čáře. Většina lidí na stadionu vstává a křičí: „Góó…“ „Úúú…“ Gólman hostí se stihl natáhnout pro puk a hokejkou jej vyškrábnul z brankoviště. Do rohu sjíždí pro kotouč jako první Neathan Oystrick. Kanaďan dělá dva rychlé kroky směrem k brance Metallurgu. Střílí téměř zpoza branky. Napětí stoupá. Celý stadion sleduje puk.

„Góóól, jóóó,“ line se hledištěm. Člověk by neslyšel vlastního slova. Fanoušci se zmítají v extázi. Jsou jako nepříčetní. Hráči naskákali na šestadvacetiletého obránce. Kanaďan se štěstím propasíroval kotouč mezi pravým betonem gólmana Metallurgu a brankovou konstrukcí. Arena je ve varu. Neathan Oystrick zajišt´uje vítězství 5:4 pro Lev. Trefou ve čtvrté minutě prodloužení tak vybojoval pro svůj tým možnost posledního sedmého zápasu, který se bude hrát již ve středu v Rusku. Jeho vítěz bude držitelem trofeje pro vítěze KHL, Gagarinova poháru.

Vojtěch Novotný
Od malička jsem měl úplně jiné sny, než psát články a studovat obor Autorská žurnalistika. Občas se ale stává, že se život zapomene zeptat. Sny, až na jeden, už nesním. To, že v letním semestru 2014 píšu do domácí rubriky pro Generaci20, je taková malá výhra. Ve volném čase nejraději spím a sním o svých snech.